ترانه باشگاه استان قم اوقات شرعی خبرنگاران جوان

ترانه: باشگاه استان قم اوقات شرعی خبرنگاران جوان اوقات شرعی قم نیمه شب شرعی نماز صبح اذان ظهر

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی اگر امریکا دنبال مقابله با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، باید به عربستان سامان

الحیات نوشت: صحبت ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران که کاملا به لحاظ نظری خلاف سیاست باراک اوباما و مبتنی بر عدم تایید توافق هسته ای و ارتباط محکم بین آینده تواف

اگر امریکا دنبال مقابله با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، باید به عربستان سامان

آیا استراتژی ترامپ نمی تواند کشور عزیزمان ایران را در خاورمیانه محدود کند؟ / اگر امریکا دنبال مقابله با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، باید به عربستان سامانه موشکی «تاد» بفروشد

عبارات مهم : ایران

الحیات نوشت: صحبت ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران که کاملا به لحاظ نظری خلاف سیاست باراک اوباما و مبتنی بر عدم تایید توافق هسته ای و ارتباط محکم بین آینده توافق و واکنش‌ها کشور عزیزمان ایران در منطقه بوده هست، در اساس، رویکرد تند آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران را منعکس می کند.

به گزارش گزینش ؛ شکی نیست که سخنان مدیر جمهور آمریکا کاملا ناقض مواضع و سخنان اوباما است که 8سال تلاش کرد مساله گسترش نفوذ کشور عزیزمان ایران و مذاکرات هسته ای را از یکدیگر جدا کند و در نهایت در سال 2015 بدون آنکه اعتدالی در سیاستهای منطقه ای اش در خاورمیانه داشته باشد، توافق هسته ای را با کشور عزیزمان ایران امضا کرد. اکنون، عدم تایید توافق هسته ای و نیز قرار دادن سپاه پاسداران کشور عزیزمان ایران در لیست حامیان تروریسم، دو عنصر مهم تفاوت سیاست ترامپ نسبت به دولت قبلی آمریکاست.

اگر امریکا دنبال مقابله با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، باید به عربستان سامان

این دو موضوع، دو برگه مهم ترامپ جهت فشار بر کشور عزیزمان ایران هست. برگه اول توافق هسته ای را در گرو موافقت ترامپ قرار می دهد و زمینه را جهت جدایی ایالات متحده از توافق فراهم می کند، البته در صورتی که اروپایی ها با بندهای تازه کنگره در خصوص توافق موافقت نکنند. برگه دوم، دربردارنده ترساندن ضمنی گشودن دریچه کوچکی جهت تحریمهای اقتصادی علیه سپاه است.

گذشته از این اقدامات، صحبت در مورد ابزارهایی که ترامپ جهت عوض کردن قواعد بازی علیه کشور عزیزمان ایران در اختیار دارد، سخت هست. دولت ترامپ منافع استراتژیک خود در منطقه و دنیا را در تضارب با کشور عزیزمان ایران می داند.

الحیات نوشت: صحبت ترامپ در مورد کشور عزیزمان ایران که کاملا به لحاظ نظری خلاف سیاست باراک اوباما و مبتنی بر عدم تایید توافق هسته ای و ارتباط محکم بین آینده تواف

در سوریه، صحبتهای ترامپ در مورد حمایت کشور عزیزمان ایران از کارها بشار اسد، جهت شکست ائتلاف کشور عزیزمان ایران و روسیه کافی نیست و بدون حضور نیروهای زمینی آمریکا، تصور در هم شکستن نفود کشور عزیزمان ایران در سوریه غیر ممکن هست. در عراق، توازن ایجاد شده است بین دولت مرکزی بغداد و کشور عزیزمان ایران از وقت عقب نشینی نیروهای آمریکایی ادامه دارد. در لبنان، بحث و مناقشه های داغی در مورد تحریمها علیه حزب الله وجود دارد و این تنها برگه واشنگتن علیه هم پیمان ایران، در این کشور است.

به نظر می رسد یمن و مناطقی که شرکای ایالات متحده به صورت غیر مستقیم در حال جنگ با کشور عزیزمان ایران هستند، میدان مناسب تری جهت احتمال عوض کردن شرایط باشد. استراتژی ترامپ عنصرهای مورد نیاز جهت مقابله با کشور عزیزمان ایران در مناطق نفوذش را ندارد و تنها می تواند تاثیر محدودی در کم کردن این نفوذ و سیطره ایرانی داشته باشد. این تاثیر می تواند با همکاری زیاد بین ایالات متحده و دولتهای خلیج (فارس) و فروش سلاحهای قدرتمند از قبیل سامانه موشکی تاد به عربستان و کویت، زیاد کردن یابد.

بنابراین باید یک چارچوب واقعی جهت استراتژی ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران وضع شود، به گونه ای که افق و زوایای آن در خاور نزدیک(سوریه، عراق و لبنان) محدود باشد و در عوض، در منطقه خلیج فارس و شمال آفریقا، بر تقویت ائتلاف ها و زیاد کردن همکاری های نظامی متمرکز شود.

اگر امریکا دنبال مقابله با پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، باید به عربستان سامان

واژه های کلیدی: ایران | توافق | سوریه | آمریکا | ایرانی | عربستان | آمریکایی | دولت ترامپ | ایالات متحده

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs