ترانه باشگاه استان قم اوقات شرعی خبرنگاران جوان

ترانه: باشگاه استان قم اوقات شرعی خبرنگاران جوان اوقات شرعی قم نیمه شب شرعی نماز صبح اذان ظهر

گت بلاگز اخبار پزشکی معرفی یک روش تازه جهت دستکاری مغز موش‌ها

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک در شهر بوفالو جهت اولین‌بار با استفاده از جنبش مغناطیسی- گرمایی موفق به دستکاری سلول‌های مغزی موش در جهت کنترل واکنش‌ها این حیوان

معرفی یک روش تازه جهت دستکاری مغز موش‌ها

معرفی یک روش تازه جهت دستکاری مغز موش ها

عبارات مهم : حیوان

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک در شهر بوفالو جهت نخستین بار با استفاده از جنبش مغناطیسی- گرمایی موفق به دستکاری سلول های مغزی موش در جهت کنترل واکنش‌ها این حیوان شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینس نیوز، تا قبل از این دستاورد سه روش جهت هک تصویر العمل بین سلول های مغزی مثل القاء جریان الکتریکی، جنبش نوری و استفاده از دارو معرفی شده است است.

معرفی یک روش تازه جهت دستکاری مغز موش‌ها

تکنیک دستکاری سلول های مغزی از طریق جنبش مغناطیسی- گرمایی به طور معمول جهت فعال سازی فعالیت مغزی در جوندگان مرسوم و این نخستین بار است که محققان دانشگاه ایالتی نیویورک از آن جهت دستکاری در رفتارهای طبیعی حیوانات استفاده می کنند.

به طور کلی هک مغز به دانشمندان در آشنایی بهتر اتصالات بین نورون های مغزی و نحوه قرارگرفتن این سلول های بی شمار در ساختاری واحد و سازنده واکنش‌ها و تحرکات متفاوت در هر حیوان کمک می کند.

محققان دانشگاه ایالتی نیویورک در شهر بوفالو جهت اولین‌بار با استفاده از جنبش مغناطیسی- گرمایی موفق به دستکاری سلول‌های مغزی موش در جهت کنترل واکنش‌ها این حیوان

محققان امیدوارند که در صورت پیشرفت این روش در آینده نزدیک روش ساخت بافت مصنوعی چشم و گوش و یا روش های درمانی کارامد جهت بیماری های غیرقابل درمانی همچون فلج و ترومای مغزی، پارکینسون و افسردگی ارائه شود.

چهارمین روش جهت کنترل تصویر العمل هایی مغزی، دانش و تخصص بالایی را طلب می کند. در نخستین مرحله محققان باید یک ویروس حاوی ژن های خارجی را جهت زیاد کردن حساسیت سلول های مغزی موش به گرما و تغییرات دمایی به مغز این جاندار تزریق کنند.

پس از تاثیر ژن های ورودی به مغز ، محققان مرحله دوم یعنی تزریق نانوذرات مغناطیسی به نقاط مشخصی از مغز جاندار را شروع می کنند. ترکیب این دو روش باعث می شود که در صورت القاء میدان مغناطیسی خارجی و تحت تاثیر نانوذرات، نقاط مورد نشانه مغز گرم شده است و با باز شدن کانال های یون های انتقال دهنده عصبی، در واکنش‌ها جانوار تغییراتی ایجاد شود.

معرفی یک روش تازه جهت دستکاری مغز موش‌ها

محققان در نخستین سری از آزمایش ها جهت اثبات عملکرد این ابزار نوین هک مغزی موفق شدند تا کنترل بعضی از رفتارهای حرکتی موش های آزمایشگاهی مثل سرعت دویدن در قفس، چرخیدن به صورت دایره وار و حرکات پنجه این حیوان را در اختیار بگیرند.

واژه های کلیدی: حیوان | معرفی | کنترل | محققان | استفاده | حیوانات | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs